O nas

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku to miejsce, które skupia pasjonatów wszelkich dziedzin działalności artystycznej: teatru, tańca, muzyki, literatury, plastyki, fotografii. Z jednej strony kultywujemy tradycje regionu, a z drugiej patronujemy nowoczesnym formom wyrażania siebie poprzez sztukę.

Jesteśmy organizatorami wydarzeń takich jak: koncert noworoczny, koncert na powitanie lata, dożynki gminne,  kiermasz bożonarodzeniowy – imprez z tradycjami, na stałe wpisanych w nasz kalendarz.

Celem naszych działań jest prowadzenie wielokierunkowej działalności kulturalnej, która poznaje ze światem kultury i sztuki, wszechstronne edukowanie  w kulturze, pozyskiwanie i przygotowywanie mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości.

W ramach MGOK funkcjonuje biblioteka publiczna. Biblioteka posiada, prócz głównej siedziby w Wyrzysku, filię w Osieku nad Notecią.

Nasz zespół

Katarzyna Dzikowicz