Eliza Piotrowska i „Ciocia Jadzia” w Bibliotece Publicznej w Wyrzysku

Podczas spotkania z Elizą Piotrowską – autorką i ilustratorką bajek dla dzieci, pisarką szczególnie znaną ze znakomitych i niezwykle popularnych serii książek dla dzieci: „Tupcio Chrupcio” oraz „Ciocia Jadzia”, w interesująca podróż wyruszyły 10 czerwca br. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią. Autorka w przezabawny i przystępny dla dzieci sposób prezentowała fragmenty opowieści o szalonej ciotce.

Razem z książkową bohaterką – Ciocią Jadzią – czwartoklasiści odwiedzili między innymi krainę zwaną PRL-em, która przed ponad trzema dekadami rozciągała się na obszarze między Bugiem a Odrą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się nieco więcej o tym, w jaki sposób powstają przygody Cioci Jadzi, kim jest bohaterka serii i dlaczego jest ciocią. Odpowiedź okazała się niezwykle prosta i logiczna. Jak twierdzi Eliza Piotrowska, sama jest ciocią i czuje jak mocno jest to niedoceniana instytucja rodzinna, często spełniająca równie ważną rolę w życiu dziecka, co babcia czy dziadek.

Możliwość spotkania na żywo autora ulubionych książek była dużym przeżyciem dla czwartoklasistów. Pani Elizie udało się rozbudzić ciekawość dzieci, które jeszcze tego samego dnia obiecały wrócić do biblioteki, by wypożyczyć dostępne w niej książki jej autorstwa.

Skip to content