Za nami 120-lecie OSP Wyrzysk

W sobotę 11 maja br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku świętowała swoje 120-lecie powstania.

Uroczyste obchody 120-lecia OSP Wyrzysk rozpoczęły się o godz. 13:00 złożeniem kwiatów pod pomnikiem w hołdzie strażakom w 100 rocznicę powstania OSP Wyrzysk. Przed mszą w intencji strażaków i ich rodzin odbył się przemarsz wraz z zaprzyjaźnionymi gminnymi jednostkami OSP z Orkiestrą Dętą OSP Krajenka na czele. Oficjalne otwarcie uroczystości rozpoczęło się pochodem z kościoła pod scenę na targowisko. W trakcie ceremonii zasłużeni druhny i druhowie otrzymali odznaki oraz odznaczenia. Zaproszeni goście w trakcie swoich przemów nie szczędzili wyrazów podziwu i uznania, a także podziękowań za oddaną służbę i życie kulturalne naszej gminy.

Dzieci i młodzież mogły skorzystać z różnorakich atrakcji w strefie animacji, które odbywały się na wyrzyskich bulwarach. 

O godz. 19:00 wystartował koncertu jubileuszowy. Na scenie pojawiły się prawdziwe legendy polskiej muzyki rockowej – FOLK MACHINA, TURBO oraz SZTYWNY PAL AZJI! Po koncertach publiczność mogła do późnych godzin nocnych uczestniczyć w zabawie muzycznej prowadzonej przez DJ-a.

Skip to content