,,Mała książka – wielki człowiek’’

Przypominamy, że Biblioteka Publiczna w Wyrzysku bierze udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’. Więc jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze karty bibliotecznej, to serdecznie zapraszamy do zapisów.

Na dobry początek czytelniczej przygody, każdy maluch otrzyma Wyprawkę Czytelniczą w postaci wyjątkowej książki, dostosowanej pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Nie od dziś wiadomo, że czytanie odgrywa niesamowicie ważną rolę w życiu małego człowieka. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek mają większy zasób słownictwa, mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię i są bardziej pewne siebie. 

Zatem nie zapominajmy o nieocenionej roli, którą daje czytanie w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

#wielkiczlowiekwbibliotece