Tydzień Bibliotek w Osieku nad Notecią

Nasza BIBLIOTEKA

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja popularyzująca biblioteki i czytelnictwo.

W okresie od 8 do 15 maja wiele bibliotek włącza się do tejże akcji i lokalnie celebruje ten wyjątkowy czas poprzez rozmaite działania. Tegoroczny Tydzień Bibliotek intensywnie promowała także filia biblioteczna w Osieku nad Notecią.

Podczas XX Tygodnia Bibliotek, któremu patronowało hasło: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” osiecka biblioteka publiczna cieszyła się licznymi odwiedzinami.

9 maja Naszą placówkę odwiedziła grupa dzieci z miejscowego przedszkola. Przedszkolaków zaznajomiono z przestrzenią biblioteczną oraz wybraną ofertą czytelniczą dla najmłodszych. Dzieci poznały też zasady poszanowania książki a także wysłuchały wybranych wierszyków o bibliotece. Przedszkolakom zaprezentowano również przykładową książkę aktywizującą, która zachęcała dzieci do różnych działań. Podczas spotkania nie zabrakło kącika kreatywnego oraz muzycznych zabaw. Dzieci ciekawie i wesoło spędziły czas w bibliotece.

Kolejnego dnia Tydzień Bibliotek uczciły dzieci uczęszczające do biblioteki na zajęcia kreatywne pod nazwą „Przystanek Pomysłów”. Uczestnicy spotkania wykonali oryginalne zakładki do książek, które następnie powędrowały do czytelników odwiedzających Naszą bibliotekę.

11 maja do placówki przybyła młodzież z klasy 7a z osieckiej szkoły podstawowej na spotkanie z Leonardem Borowczykiem, który opowiedział uczniom o swojej podróży do Mongolii. Interesujące opowieści podróżnika dokumentowały liczne zdjęcia z wyprawy do azjatyckiej krainy. Młodzież miała okazję wysłuchać wielu ciekawostek o prezentowanym kraju, które dotyczyły między innymi kultury, zwyczajów, architektury, ukształtowania terenu, klimatu, fauny, flory czy też religii. Spotkanie było pouczającą i nieszablonową lekcją geografii z podróżnikiem, który zachęcał młodych ludzi do rozwijania swych pasji, odważnego podróżowania, spełniania marzeń i nauki języków obcych.

12 maja do biblioteki zawitała klasa 3a z miejscowej szkoły podstawowej. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, podczas której dowiedziały się wielu informacji dotyczących funkcjonowania biblioteki. Uczniom opowiedziano o Tygodniu Bibliotek, zasadach zapisu do biblioteki, regulaminie placówki czy też ofercie czytelniczej biblioteki. Trzecioklasiści wysłuchali kilku wybranych wierszy o bibliotece a także krótkiej historyjki, która wyjaśniła dzieciom frazeologizm biały kruk. Uczniom pokazano również przykładowe memy biblioteczne, które wniosły do spotkania sporą dawkę humoru. Przybyłym zaprezentowano też wybrane kroniki biblioteczne oraz zachęcono do symbolicznych wpisów.

Podczas Tygodnia Bibliotek czytelnicy odwiedzający Naszą placówkę, otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.

Tydzień Bibliotek to wyjątkowa akcja, która akcentuje w środowisku lokalnym niezwykłe miejsce, jakim jest BIBLIOTEKA. Korzystajmy zatem z NASZEJ placówki kulturalnej, stworzonej i działającej na potrzeby społeczności lokalnej.

KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera