Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Biblioteka Publiczna w Wyrzysku oferuje comiesięczne spotkania dla gorliwych sympatyków książek w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

22 lutego 2023 roku w sali domu kultury w Wyrzysku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w trakcie którego konwersowano o książce Marcina Szczygielskiego pod tytułem „ Antosia w bezkresie”. W powieści autor prezentuje spokojny, dostatni i szczęśliwy świat tytułowej bohaterki, który rozpada się we wrześniu 1939 roku, gdy Polskę atakują hitlerowskie Niemcy, a zaraz potem sowiecka Rosja. Od tej pory czytelnik poznaje tułacze losy dziewczynki podczas II wojny światowej. Świat Antosi sprzed napaści wroga wyraźnie kontrastuje z wojenną rzeczywistością. Bohaterka próbuje przetrwać w świecie, w którym panują nędza, terror NKWD i komunistyczna propaganda. Dziewczynka uczy się zaradności, by przeżyć w nowych realiach.

Książka przedstawia losy tytułowej Antosi tylko do określonego momentu. Dalsze koleje życia dziewczynki czytelnik pozna w kolejnej części powieści.

„Antosia w bezkresie” Marcina Szczygielskiego to interesująca książka zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Nieznajomość dalszych losów głównej bohaterki powoduje niedosyt odbiorcy a tym samym niecierpliwość w oczekiwaniu na drugą część powieści.